Ski areál Severák, Janov nad Nisou

Lyžařský areál Severák se nachází v obci Janov nad Nisou, 3km od penzionu. Široké a mírné sjezdové tratě jsou vhodné pro rodiny s dětmi. Areál nabízí 3 červené a 2 modré sjezdovky a velké množství dětských lyžařských vleků. Pro výuku malých lyžařů je připraveno dětské výukové hřiště s mnoha atrakcemi, pojezdovým kobercem (30m) a kolotočem.

Vyznavači snowboardingu mohou využít snowpark se 6 překážkami a 2 skoky. Sjezdovka Jih je vhodná i pro náročnější lyžaře. Areál je vybaven moderním zasněžovacím systémem.

Severák přímo protínají běžecké tratě Jizerské magistrály s kvalitně upravovanou lyžařskou stopouVečerní lyžování na lyžařském vleku Arnika. Dostatek parkovacích míst, která jsou zdarma a přímo u nástupu na přepravní zařízení.

Novinkou je skibus, který bude přepravovat lyžaře mezi Janovem n. N.(od bobové dráhy), Hraběticemi (Severákem), Maxovem, Josefovým Dolem a Albrechticemi v J. h. (Tanvaldským Špičákem).

 

Ski areál U vodárny, Bedřichov

Lyžařský areál U vodárny se nachází naproti úpravně vody v Bedřichově, asi 1 km od penzionu. V areálu jsou 3 lyžařské vleky: 80 m pro děti a začátečníky, 200 m pro mírně pokročilé a 300 m pro pokročilé carvingové lyžaře. Najdete zde také půjčovnu lyžařského vybavení, lyžařskou školu a malé občerstvení.Vyzkoušet můžete také snowtubing a snowtrampoline a nově i snowkoloběžky.

 

Ski areál Bedřichov

Lyžařský areál Bedřichov nabízí lyžařům 7 vleků na 11 sjezdovkách lehké a střední obtížnosti a večerní lyžování. Najdete zde půjčovny sportovního vybavení, dětské hřiště a lyžařskou školu.

Bedřichov je také nástupním místem na 80 km běžeckých tratí Jizerské magistrály. Nástupními místy jsou běžecký stadion Bedřichov, Nová louka - Šámalova chata, rozhledna KrálovkaSedlo Maliníku.

Dopravu lyžařů mezi Janovem nad Nisou, Hraběticemi (Severák), Maxovem, Josefovým Dolem a Albrechticemi v Jizerských horách zajišťuje skibus

 

Ski areál Tanvaldský Špičák

Lyžařský areál Špičák se nachází 12 km od našeho penzionu, v Albrechticích v Jizerských horách v nadmořské výšce 580 m. Areál nabízí 5 lyžařských vleků, čtyřsedačkovou lanovkusjezdovky (černá, 2 červené, 6 modrých) s celkovou délkou 7 km, večerní lyžování, zasněžování, půjčovny lyží a lyžařskou školu, dětský svět – hřiště s pojezdovým kobercem pro výuku dětí.

Lyžaři mají nově možnost přepravy skibusem spojujícím Janov n. N. (od bobové dráhy), Hrabětice (Severák), Maxov, Josefovův Důl Albrechtice v Jiz. horách (Tanvaldský Špičák).