Aktivity v okolí

PENZION NA ROZCESTÍ - JIZERSKÉ HORY - ZAJÍMAVOSTI V OKOLÍ

Přijeďte do Jizerských hor užít si víkend nebo dovolenou v penzionu s rodinnou atmosférou! Penzion Na Rozcestí se nachází v obci Janov nad Nisou, 1,5 km od známého střediska Bedřichov v Jizerských horách. Leží na ideálním místě pro poznávání krás Jizerských hor, či nedalekých měst Jablonec nad Nisou (4 km) a Liberec (10 km).

Okolí penzionu nabízí ideální podmínky pro sportovní vyžití, turistiku, cyklistiku či kulturu.

Mezi nejbližší atrakce Jizerských hor patří bobová dráha (__) s dětským koutem a sklárna (__) Vitrum (s možností exkurze) nacházející se přímo v obci Janov nad Nisou. Svou dovolenou v Jizerkách si můžete také zpestřit návštěvou sibiřských psů (__) Jany Henychové.

Při toulkách po Jizerských horách nelze vynechat okolní města Liberec (zologická a botanická zahrada, Ještěd, zábavní komplex Babylon atd.) a Jablonec nad Nisou (Muzeum skla a bižuterie, rozhledna Petřín, aquapark, vodní nádrž Mšeno atd.).

Největšími lákadly Jizerských hor jsou kromě hlavní dominanty liberecka - Ještědu s rozhlednou a lanovkou - také Obří sud v Lázních Libverda, zubačka Tanvald - Kořenov - Harracho, větrný mlýn v Jindřichovicích pod Smrkem, Liberecké podzemí nebo třeba známé Bozkovské dolomitové jeskyně u Semil.

Jizerské hory jsou známé vysokým počtem rozhleden. Najdete zde rozhledny Královka, Bramberk, Petřín, Ještěd, Špičák, Smrk, Štěpánka, Černá Studnice, Nisanka, Slovanka a další. Navštívíte určitě také hrad a zámek ve Frýdlantu a v Grabštejně či zříceninu hradu Hamrštejn u Liberce.

Milovníci přírodních zajímavostí Jizerských hor ocení jedinečnost přírodních rezervací Nová louka, prales Jizery, Ptačí kupy, Pytlácké kameny, rašelinišť na Jizeře a Jizerce či skalních útvarů na Paličníku, Poledníku, Špičáku nebo Štolpichu. Mnoho výletů v Jizerkách je směřováno také na nejvyšší horu Jizerských hor Smrk s rozhlednou či o něco nižší Jizeru. Krásné jsou vodopády na Jedlové v Josefově Dole, vodopády na Černé Desné či Velkém Štolpichu. Za návštěvu rozhodně stojí také přehrady Černá Nisa (také zvaná Bedřichov), Josefův Důl, Souš a další.

Nedaleká střediska Bedřichov (1,5 km) a Severák (4 km) nabízejí širokou síť sjezdovek a běžkařských tratí (známá je především Jizerská magistrála), turistických a cyklistických stezek. Náročnější lyžaře uspokojí zimní areály Ještěd či Špičák.

 

Zpracovávám...